Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Złoty Inżynier 2017

Złoty Inżynier 2017

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej otrzymał tytuł „Złotego Inżyniera” w XXIV Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego”. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 28 lutego 2018 roku w siedzibie FSNT-NOT. W spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Tytuł „Diamentowego Inżyniera” odebrał Antoni Greń, Dyrektor Zakładu w Tychach, członek Zarządu Fiat-Chrysler Automobiles Poland w Bielsku Białej. W gronie laureatów znalazło się także dwóch absolwentów Politechniki Warszawskiej: Jarosław Wróbel, Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. (Złoty Inżynier 2017) oraz dr inż. Dariusz Litwin z Instytutu Optyki Stosowanej (Srebrny Inżynier 2017). Studentem PW Filii w Płocku był także Leszek Świdziński (Honorowy Złoty Inżynier 2017).

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej/fot. BPW

- Jednym z głównych aspektów przemysłu 4.0 jest właśnie cyfryzacja, polegająca na pozyskiwaniu i przetwarzaniu szczegółowych danych z urządzeń, maszyn, procesów i systemów produkcyjnych oraz z wyrobów. Generalnym celem cyfryzacji jest zwiększenie efektywności działania systemów produkcyjnych poprzez eliminację działań i czynności zbędnych lub ich ograniczanie - zaznaczył w wypowiedzi dla „Przeglądu Technicznego” prof. Stanisław Wincenciak, któremu na gali wręczono statuetkę „Złoty Inżynier 2017” w kategorii „Nauka” oraz nagrodę Stowarzyszenia Elektryków Polskich. 

Finał XXIV edycji Plebiscytu "Złoty Inżynier" Czytelników Przeglądu Technicznego/fot. BPW

Lista wszystkich laureatów plebiscytu dostępna jest na stronie Przeglądu Technicznego.

Źródło: Przegląd Techniczny

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI