Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Złoty Inżynier 2017

Złoty Inżynier 2017

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej otrzymał tytuł „Złotego Inżyniera” w XXIV Plebiscycie Czytelników „Przeglądu Technicznego”. Inicjatywa realizowana jest wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 28 lutego 2018 roku w siedzibie FSNT-NOT. W spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Tytuł „Diamentowego Inżyniera” odebrał Antoni Greń, Dyrektor Zakładu w Tychach, członek Zarządu Fiat-Chrysler Automobiles Poland w Bielsku Białej. W gronie laureatów znalazło się także dwóch absolwentów Politechniki Warszawskiej: Jarosław Wróbel, Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. (Złoty Inżynier 2017) oraz dr inż. Dariusz Litwin z Instytutu Optyki Stosowanej (Srebrny Inżynier 2017). Studentem PW Filii w Płocku był także Leszek Świdziński (Honorowy Złoty Inżynier 2017).

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej/fot. BPW

- Jednym z głównych aspektów przemysłu 4.0 jest właśnie cyfryzacja, polegająca na pozyskiwaniu i przetwarzaniu szczegółowych danych z urządzeń, maszyn, procesów i systemów produkcyjnych oraz z wyrobów. Generalnym celem cyfryzacji jest zwiększenie efektywności działania systemów produkcyjnych poprzez eliminację działań i czynności zbędnych lub ich ograniczanie - zaznaczył w wypowiedzi dla „Przeglądu Technicznego” prof. Stanisław Wincenciak, któremu na gali wręczono statuetkę „Złoty Inżynier 2017” w kategorii „Nauka” oraz nagrodę Stowarzyszenia Elektryków Polskich. 

Finał XXIV edycji Plebiscytu "Złoty Inżynier" Czytelników Przeglądu Technicznego/fot. BPW

Lista wszystkich laureatów plebiscytu dostępna jest na stronie Przeglądu Technicznego.

Źródło: Przegląd Techniczny

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW