Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Zespół z Politechniki Warszawskiej weźmie udział w zawodach łazików marsjańskich

Sześć polskich zespołów, w tym KNR Team z Politechniki Warszawskiej, zakwalifikowało się do udziału w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge, które odbędą się w dniach 31 maja - 2 czerwca br. na pustyni Utah w Stanach Zjednoczonych.

University Rover Challenge (URC) to prestiżowe, międzynarodowe zawody łazików marsjańskich zbudowanych przez studentów. Rozgrywane są na amerykańskiej pustyni w stanie Utah w pobliżu analogu bazy marsjańskiej MDRS. Studenckie łaziki mają do wykonania szereg zadań. Będą musiały np. pobrać próbki gruntu do analiz, zebrać umieszczone na polu narzędzia, dokonać napraw w zepsutym urządzeniu, pokonać trudno dostępne wzniesienia terenu.

Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba zespołów - aż 95. Spośród nich wyłoniono 36 drużyn z 10 krajów, które wezmą udział w zawodach.

Najwięcej - 11 - będzie reprezentowało Stany Zjednoczone; po sześć Kanadę i Polskę. Z Polski zakwalifikowały się zespoły: KNR Team z Politechniki Warszawskiej; Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej; Legendary Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej; PCz Rover Team z Politechniki Częstochowskiej; Raptors z Politechniki Łódzkiej oraz University of Warsaw Rover Team z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zespoły z polskich uczelni w konkursie University Rover Challenge uczestniczą od 2009 roku. Mają na koncie liczne sukcesy.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej konkursu.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura