Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Zadziwiające technologie Nocy Muzeów 2016

Zadziwiające technologie Nocy Muzeów 2016

Drony, roboty, samoloty, pokazy i warsztaty dotyczące najnowszych technologii to część atrakcji wystawy „Zadziwiające technologie”, która odbędzie się w sobotę 14 maja w ramach Nocy Muzeów 2016. Drugą edycję wystawy organizuje Polska Agencja Prasowa.

Polska Agencja Prasowa już po raz drugi przygotowuje wystawę, która również w zeszłym roku cieszyła się ogromnym powodzeniem. W ramach ekspozycji „Zadziwiających technologii” promowana będzie polska nauka, naukowcy i firmy, prezentujące nowinki technologiczne z różnych dziedzin.

Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji zaprezentuje najnowsze techniki badawcze. Odwiedzający będą mogli podziwiać drony i symulatory lotów, obejrzeć pokazy z suchym lodem oraz wziąć udział w warsztatach z robotyki. Zaprezentowane zostaną: aplikacja pozwalającą w czasie rzeczywistym umieszczać zdjęcia, filmy na platformie internetowej; urządzenia termowizyjne oraz z dziedziny podczerwieni; pojazd hybrydowy; elektryczne deskorolki; drukarki 3D; roboty, łaziki marsjańskie, heksakopter czy samolot udźwigowy; mobilne planetarium i mobilny pokój zagadek, w którym będzie można zmierzyć się z czasem w poszukiwaniu radioaktywnej substancji, by uratować przed jej działaniem uczestników Nocy Muzeów... Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprezentuje dwie wystawy, a także zaprosi dzieci na ciekawe warsztaty.

Politechnika Warszawska zaprezentuje:

• Skarabeusza - pierwszego polskiego łazika biorącego udział w zawodach University Rover Challange (Studenckie Koło Astronautyczne, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa);
  • Mikroświat, Czystość materiału, Magię magnetyzmu oraz Zamrożony świat (Wydział Inżynierii Materiałowej).

Podczas wydarzenia odbędzie się też zbiórka pieniędzy na rzecz dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który kilka miesięcy zapadł w śpiączkę, a teraz wymaga rehabilitacji. W ramach wydarzenia o godz. 21:00 odbędzie się koncert dla Mariusza, w którym wystąpią m.in. jego koledzy z Zaawansowanego Zespołu Niespokojnych Nóg, kapela Black Dog, a także Król Duch.

Wystawa „Zadziwiające technologie” została objęta Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mecenat muzyczny objęło Antyradio. Patronami medialnymi wystawy są: CoolHunters Polska, Crazy Nauka, Dziennik Internautów, Gdzieco.pl, Going., Okno na Warszawę, Via City Map, Warszawa w Pigułce, waw4free - w Warszawie za darmo! Partnerem wydarzenia jest Fundacja Instytut Mikromakro.

Gdzie i kiedy?

Drukarnia PAP,
ul. Mińska 65, Warszawa,
14 maja w godz. 18:00-1:00.

Szczegóły wydarzenia

Przypominamy, że Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej organizuje również Wydział Architektury. W gmachu przy ul. Koszykowej 55, ale także na osiedlu Jazdów w domku pod numerem 3/6 zaprezentowane zostaną CZĘŚCI WSPÓLNE architektury oraz innych dyscyplin. Więcej TUTAJ.

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura