Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Ważna jest jakość uczelni i rozwój ich współpracy z biznesem

Ważna jest jakość uczelni i rozwój ich współpracy z biznesem

Podczas debaty zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” przedstawiciele znanych firm, czołowych uczelni oraz eksperci dyskutowali o tym, jak rozwijać talenty i jak o nie zabiegać, co jest silną stroną, a co wyzwaniem dla polskich uczelni. W debacie uczestniczył prof. Jan Szmidt, Rektor PW, Przewodniczący KRASP.

O konkurencyjności firm i państw decydują w dużej mierze talenty, czyli pracownicy i kandydaci do pracy, którzy mają odpowiednie kompetencje określane jako połączenie wiedzy, umiejętności i postawy. W okresie przełomu technologicznego, kluczowe dla firm i dla całej gospodarki jest wysokiej jakości kształcenie na studiach technicznych.

- Wykształcenie inżynierskie to nie tylko wiedza, ale określony sposób myślenia - zaznaczył podczas debaty prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, przypominając, że jest ona od lat w ścisłej czołówce rankingu „Rzeczpospolitej”, który prezentuje uczelnie mogące się pochwalić największą grupą absolwentów wśród szefów dużych firm.

Oprócz jakości uczelni ważna jest również ich współpraca z biznesem. Podczas rozmowy prof. Jan Szmidt podkreślał, że nie wyobraża sobie kształcenia na Politechnice Warszawskiej bez współpracy z firmami, w tym czołowymi spółkami technologicznymi.

Z relacją z debaty można zapoznać się na stronie internetowej „Rzeczpospolitej”: „Nie tylko firmy muszą dzisiaj konkurować o talenty”.

Źródło: rp.pl
Zdjęcie: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

 

 

Edward Stachura

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW