Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Valeo Innovation Challenge

Valeo Innovation Challenge

Do 30 marca br. studenci z całego świata mogą zgłaszać się do udziału w 5. edycji konkursu Valeo Innovation Challenge. Umożliwia on stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei.

Zgodnie z założeniami konkursu, zespoły składać się mogą z dwóch do pięciu osób, a wśród nich może się znaleźć nauczyciel lub profesor. Ich zadaniem jest opracowanie innowacji z zakresu elektryfikacji pojazdów, autonomicznych samochodów lub mobilności cyfrowej.

Pierwszy etap polega na opracowaniu projektów i modeli biznesowych start-upów. Następnie przedstawiciele Valeo oraz eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości wybiorą dziewięć finałowych zespołów. Otrzymają one wsparcie specjalistów, dzięki któremu będą mogły udoskonalić swoje prezentacje. Wybrane zespoły zaprezentują się podczas finałów, które odbędą się jesienią 2018 r. w Paryżu. Otrzymają tam szansę, by przy pomocy nagrań video, prototypów, czy eksperymentów przekonać jury do swojego projektu.

Na zwycięskie zespoły czeka pula nagród, która wynosi w tym roku 200 tys. euro na rozwój działalności. Wśród uczestników zostanie wyłoniony jeden zwycięzca nagrody głównej oraz dwaj finaliści. Drużyny otrzymają również bezpośrednie wsparcie ekspertów Valeo.

W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło niemal 5000 studentów z całego świata, którzy reprezentowali ponad 700 uniwersytetów i szkół wyższych z 80 krajów. Drużyna z Polski była jednym ze zwycięskich zespołów.

Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem strony: valeoinnovationchallenge.valeo.com

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW