Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Valeo Innovation Challenge

Valeo Innovation Challenge

Do 30 marca br. studenci z całego świata mogą zgłaszać się do udziału w 5. edycji konkursu Valeo Innovation Challenge. Umożliwia on stworzenie własnego start-upu i rozwijanie innowacyjnych idei.

Zgodnie z założeniami konkursu, zespoły składać się mogą z dwóch do pięciu osób, a wśród nich może się znaleźć nauczyciel lub profesor. Ich zadaniem jest opracowanie innowacji z zakresu elektryfikacji pojazdów, autonomicznych samochodów lub mobilności cyfrowej.

Pierwszy etap polega na opracowaniu projektów i modeli biznesowych start-upów. Następnie przedstawiciele Valeo oraz eksperci w dziedzinie przedsiębiorczości wybiorą dziewięć finałowych zespołów. Otrzymają one wsparcie specjalistów, dzięki któremu będą mogły udoskonalić swoje prezentacje. Wybrane zespoły zaprezentują się podczas finałów, które odbędą się jesienią 2018 r. w Paryżu. Otrzymają tam szansę, by przy pomocy nagrań video, prototypów, czy eksperymentów przekonać jury do swojego projektu.

Na zwycięskie zespoły czeka pula nagród, która wynosi w tym roku 200 tys. euro na rozwój działalności. Wśród uczestników zostanie wyłoniony jeden zwycięzca nagrody głównej oraz dwaj finaliści. Drużyny otrzymają również bezpośrednie wsparcie ekspertów Valeo.

W zeszłorocznej edycji konkursu udział wzięło niemal 5000 studentów z całego świata, którzy reprezentowali ponad 700 uniwersytetów i szkół wyższych z 80 krajów. Drużyna z Polski była jednym ze zwycięskich zespołów.

Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem strony: valeoinnovationchallenge.valeo.com

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI