Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Techniczne aspekty zabezpieczania danych osobowych tematem spotkania w Ministerstwie Cyfryzacji

Przedmiotem dyskusji była możliwość przyznania przyszłemu organowi ochrony danych osobowych uprawnień do opracowywania dobrych praktyk dotyczących technicznych i organizacyjnych standardów przetwarzania danych osobowych.

W tej sprawie 15 lutego 2017 r. w Ministerstwie Cyfryzacji spotkali się jego przedstawiciele ze specjalistami naszej Uczelni: Dziekanem Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej dr. hab. inż. Januszem Zawiła-Niedźwieckim, prof. PW; Kierownikiem Zakładu Cyberbezpieczeństwa Politechniki Warszawskiej dr. hab. inż. Krzysztofem Szczypiorskim, prof. PW oraz adiunktem w Zakładzie Automatyki i Inżynierii Oprogramowania Politechniki Warszawskiej dr. hab. inż. Andrzejem Zalewskim.

Podczas spotkania podkreślono, że wykazy dobrych praktyk powinny podlegać okresowej aktualizacji i być sporządzane z uwzględnieniem specyfiki działań różnego rodzaju przedsiębiorców.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Zdjęcie: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry