Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Rubinowa Lutnia dla Politechniki Warszawskiej

Rubinowa Lutnia dla Politechniki Warszawskiej

Rubinowa Lutnia im. Jerzego Libana Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat 45 już po raz drugi została przyznana Chórowi Akademickiemu Politechniki Warszawskiej. Poprzednie zwycięstwo chór osiągnął 2 lata temu.

Jego członkowie to głównie studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej, którzy od 13 lat występują w wielu krajowych i zagranicznych konkursach, osiągając same sukcesy. W Legnicy wyśpiewali Rubinową Lutnię pięcioma utworami: Angelus Domini, Otcze nasz, The Tyger, Ich bin das Brot des Lebens, Cantus zaoceanus. Co o zwycięstwie mówi dyrektor chóru? - Powiodło się, bardzo się cieszymy. Ten werdykt to dla nas komicznie rzecz biorąc, dwa zajęte maje w następnych latach – mówił Dariusz Zimnicki. Podkreślał też, że ta nagroda, to ukoronowanie nieludzkiego wysiłku, jaki jest wkładany w pracę.

Lutnia z 2012 roku stała w sali prób chóru, a na Politechnice Warszawskiej dokonano nawet jej analizy chemicznej. Uczelnia oddała ją tylko na rok, by w 2014 znowu móc z nią ćwiczyć i podejmować następne wyzwania. - Wznieść się na taki poziom, na jakim jesteśmy chórowi akademickiemu jest trudno - zaznaczał Zimnicki, podkreślając jednocześnie, że zawsze jest co robić i co śpiewać. Być może chór sięgnie w przyszłych edycjach Cantatu po trzecią lutnię?

Dyrygentowi Chóru - Dariuszowi Zimnickiemu jury przyznało nagrodę specjalną, zaproszenie do udziału w Jury Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 46.

Podobny materiał:
Wywiad z Dariuszem Zimnickim - Dyrygentem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej

Źródło: www.kulturalia.lca.pl/legnica,news,47062,Politechnika_Warszawska_wygrywa_Cantat_.html

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI