Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Rozmowa Dominiki Bettman z prof. Mariuszem Malinowskim

Rozmowa Dominiki Bettman z prof. Mariuszem Malinowskim

Walka ze zmianami klimatycznymi, nowe technologie i politechnika przyszłości. O tym dyskutowali prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej oraz Dominika Bettman, Prezeska Siemens Polska, Członkini Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Musimy pamiętać żeby prowadzić badania, ale też edukować w kontekście efektywności energetycznej, oszczędzania energii oraz pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych - tłumaczył prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej.

W rozmowie m.in. o tym na jakie kierunki i specjalizacje stawia obecnie świat nauki, czy w Polsce wkrótce zabraknie inżynierów oraz jak wygląda rozwój karier zawodowych kobiet w naukach technicznych i firmach technologicznych. 

Wiedza, która kiedyś była pozyskiwana na studiach starczała do końca życia zawodowego. Dzisiaj te czasy się zmieniły. Tak naprawdę inżynier musi być na tyle elastyczny i mieć umiejętność pozyskiwania wiedzy ciągłej, żeby mieć umiejętność uczenia się do końca swojej kariery zawodowej - wyjaśniał prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki Politechniki Warszawskiej.

Od wielu lat śledzę, aktywnie uczestniczę i wspieram rozwój karier zawodowych kobiet. Obserwuję, że to co było kiedyś „rewolucją pełzającą” jeśli chodzi o udział kobiet, czy to w naukach technicznych, czy firmach technologicznych i w zarządzaniu tymi firmami nabrało ogromnego przyspieszenia. Liczba kobiet wzrosła i zainteresowanie naukami technicznymi w przypadku kobiet bardzo mocno się rozwinęło - podkreślała Dominika Bettman, Prezeska Siemens Polska, Członkini Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Więcej w materiale Siemens Polska „Rozmowa Dominiki Bettman, prezeski Siemens Polska z prof. Mariuszem Malinowskim, prorektorem ds. nauki na Politechnice Warszawskiej”.

Źródło i grafika: Siemens Polska

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

1
Paź

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

10:00

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI