Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Rekordowa liczba kandydatów na studia z zagranicy

Rekordowa liczba kandydatów na studia z zagranicy

W porównaniu z ubiegłym rokiem do PW wpłynęło dwukrotnie więcej aplikacji zagranicznych kandydatów na studia prowadzone w języku angielskim.

- Mamy rekordowy wzrost zainteresowania studiami w języku angielskim - informuje dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Grzegorz Robak. - Otrzymaliśmy sto procent więcej aplikacji w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najwięcej kandydatów było z Nigerii, Indii i Turcji. W naszej ofercie mieliśmy 27 programów studiów inżynierskich i magisterskich - dodaje.

Każdego roku w Politechnice Warszawskiej studiuje około 1700 osób z zagranicy.

Więcej informacji w artykule „Napływ zagranicznych studentów do Warszawy - dużo więcej chętnych” opublikowanym na portalu Radia dla Ciebie.

Źródło: rdc.pl

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry