Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Rekord zgłoszeń do European Rover Challenge

Rekord zgłoszeń do European Rover Challenge

Do udziału w czwartej edycji międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge zarejestrowało się 65 zespołów z 20 krajów świata. To podwójny rekord zgłoszeń, który stawia ERC na pierwszym miejscu wśród innych tego typu konkursów na świecie.

Organizatorzy otrzymali dokumentację m.in. od zespołów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indii, Włoch, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Norwegii oraz Meksyku. W dniach 14-16 września 2018 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się finał zawodów. Udział w nich zapowiedzieli studenci z najlepszych uczelni technicznych na świecie. Reprezentacje zespołów z Polski wywodzą się z uczelni w Warszawie, Białymstoku, Bydgoszczy, Chełmie, Kielcach, Częstochowie, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Opolu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu i we Wrocławiu.

Konkurs to wyjątkowa szansa na zaprezentowanie swoich możliwości oraz dobry krok w budowaniu kariery w branży kosmicznej. Nowością tegorocznej edycji zawodów ERC jest formuła PRO, gdzie swoje możliwości zaprezentują zespoły profesjonalnie zajmujące się robotyką oraz technologiami kosmicznymi.

European Rover Challenge to jedne z największych na świecie międzynarodowych zawodów robotyczno-kosmicznych. Skupia wokół siebie specjalistów z dziedziny robotyki planetarnej, konstruktorów łazików, przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz sektora new-tech. Zawody zostały objęte patronatem honorowym przez Europejską Agencję Kosmiczną, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polską Agencję Kosmiczną.

Źródło: www.nauka.gov.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW