Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Proton Dynamic - warszawski zespół Formuły Student

Proton Dynamic - warszawski zespół Formuły Student

Proton Dynamic - warszawski zespół, który powstał z inicjatywy studentów Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ma za sobą pierwsze sukcesy. Otrzymał kwalifikację na zawody we włoskim Varano oraz patronat Ministerstwa Energii.

Formuła Student jest międzynarodową serią prestiżowych zawodów dla zespołów uniwersyteckich organizowaną od 1979 roku przez Society of Automotive Engineers. Studenci z uczelni całego świata przez rok projektują, konstruują bolidy, by po fazie testów ścigać się na najsłynniejszych torach wyścigowych.

Zawody składają się z konkurencji statystycznych i dynamicznych. Do pierwszej zaliczyć można prezentację biznesową, opracowanie i przedstawienie kosztorysu oraz ocenę projektu bolidu. Konkurencje dynamiczne to m.in. jazda po tzw. „ósemce”, przyspieszenie, sprint, wyścig główny oraz wydajność.

Proton Dynamic korzysta z doświadczenia wypracowanego przez pierwszy w Polsce zespół Formuły Student - whiteEagle Racing. Obecnie dział techniczny jest w trakcie konstruowania bolidu na podstawie opracowanego dotychczas projektu oraz testowania poszczególnych aspektów technicznych. Projekt w pełni elektrycznego bolidu jest jednym z pierwszych tego typu w Polsce. Zgodnie z założeniami pojazd będzie zbudowany w oparciu o wytrzymałą stalową ramę. Silnik elektryczny generować będzie maksymalną moc 80kW. Ważący 230 kg bolid przyśpieszenie do prędkości 100 km/h powinien osiągnąć w niecałe 4 sekundy.

Proton Dynamic Team działa przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Informacje o inicjatywie dostępne są na stronie internetowej: protondynamic.pl.

Źródło: www.pvportal.pl

Przyszłość należy do lwów,
które umieją się śmiać

Zaratustra