Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Proton Dynamic - elektryczny bolid warszawskich studentów

Proton Dynamic - elektryczny bolid warszawskich studentów

Studenci Politechniki Warszawskiej wspólnie ze studentami SGH budują elektryczny bolid, który zaprezentują podczas zawodów Formuła Student. Zawody odbędą się 11 lipca we Włoszech.

Głównym celem inicjatywy jest promocja elektromobilnosci oraz rozwój pasji do motoryzacji. Przedmiotem całego przedsięwzięcia jest budowa bolidu, który będzie rywalizował na torze wyścigowym Riccardo Paletti w ramach zawodów Formula Student, organizowanych od przeszło 40 lat - podkreślił Filip Wyrzykowski, lider zespołu Proton Dynamic.

Zespół Proton Dynamic składa się z 34 osób i podzielony jest na dwa działy. Studenci Politechniki Warszawskiej odpowiadają za dział techniczny, natomiast do studentów ze Szkoły Głównej Handlowej należy promocja przedsięwzięcia.

W turnieju oceniania jest zarówno prezentacja biznesowa projektu, jak również całościowy kosztorys. Budowa bolidu ma kosztować 300 tysięcy złotych. Zespół liczy więc na wsparcie sponsorów, patronów, a także wszystkich innych osób, które chciałyby pomóc w ramach zwołanej przez studentów akcji crowdfundingowej.

Proton Dynamic Team działa przy Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi