Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Projekt ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz - przyjęty

Projekt ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz - przyjęty

28 grudnia 2017 roku rząd przyjął projekt ustawy o Sieci Badawczej: Łukasiewicz. Sieć ma skupiać instytuty naukowe, tworząc zaplecze naukowe do realizacji programów rządowych.

Koordynacja przedsięwzięcia zostanie powierzona Centrum Łukasiewicz. O rozwiązaniu tym mówił w exposé premier Mateusz Morawiecki.

Według projektu ustawy w Centrum Łukasiewicz ma być zatrudnionych około stu osób, jednak w rozmowie z PAP Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotr Dardziński zastrzegł, że w praktyce miejsc pracy może być nieco mniej. Dodał również, że część osób pracujących w Centrum Łukasiewicz będzie pracowała równocześnie w instytutach należących do Sieci.

Instytuty badawcze, które nie wejdą w skład Sieci Łukasiewicz, nadal będą funkcjonowały na podstawie obowiązującej ustawy z 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych.

Sieć Badawcza: Łukasiewicz rozpocznie działalność 1 kwietnia 2018 roku.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry