Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Prof. Janusz Zieliński z tytułem Superpłocczanina

Prof. Janusz Zieliński z tytułem Superpłocczanina

Prorektor PW ds. Filii w Płocku prof. Janusz Zieliński otrzymał tytuł „Superpłocczanina” w plebiscycie „Płocczanin Roku” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą” i Urząd Miasta Płocka.

Kapituła plebiscytu jednogłośnie przyznała prof. Januszowi Zielińskiemu tytuł będący docenieniem długoletniej działalności w Płocku i dla Płocka.

Prof. Janusz Zieliński jako pierwszy płocczanin został uhonorowany wpisem do Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej. Wszedł dzięki temu do elitarnego grona „ludzi mogących poszczycić się wybitnymi osiągnięciami zawodowymi i społecznymi, którzy przyczynili się do rozsławiania dobrego imienia Absolwenta Politechniki Warszawskiej”.

Od ukończenia studiów prof. Janusz Zieliński jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Filii PW w Płocku. Był prodziekanem Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w kadencji 1996-1999 oraz dziekanem wydziału i prorektorem Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku w latach 1999-2005 i 2012-2016. Został także wybrany na dziekana i prorektora na kadencję 2016-2020. Od 1999 r. jest członkiem Senatu Politechniki Warszawskiej.

Więcej o 19. plebiscycie „Płocczanin Roku” i jego wynikach w artykule „Paweł Mieszkowicz Płocczaninem Roku 2018. Janusz Zieliński Superpłocczaninem” na stronie internetowej „Gazety Wyborczej”.

Źródło: wyborcza.pl
Zdjęcie: fot. Paweł Tymek Tymiński, TVPW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI