Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Portal go-poland dostępny również w Chinach

Portal go-poland dostępny również w Chinach

Przeznaczony dla cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem w Polsce portal go-poland jest już dostępny w Chinach. Platformę internetową przeznaczoną specjalnie dla chińskiej sieci uruchomiono pod adresem www.go-poland.cn.

Portal www.go-poland.pl  jest redagowany wspólnie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz uczelnie akademickie. Stanowi element kampanii Ready, Study, Go! Poland, którą resort nauki realizuje od 2012 roku. Portal jest dostępny po: polsku, angielsku, ukraińsku, rosyjsku, portugalsku, chińsku, francusku, arabsku, hiszpańsku i niemiecku.

- Barierą utrudniającą dotychczasową dostępność serwisu w chińskim Internecie stanowi zapora sieciowa, wybiórczo indeksująca strony internetowe spoza Chin - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki. Dotąd internauta znajdujący się w Chinach, który jest zainteresowany studiowaniem w Polsce, miał w związku z tym utrudniony dostęp do informacji o ofercie polskich uczelni zamieszczonej na stronie go-poland.

Jak czytamy na stronie MNiSW, Chiny to jeden z priorytetowych rynków dla polskiego szkolnictwa wyższego, dlatego resort nauki aktywnie zachęca chińskich studentów do podjęcia studiów w Polsce. Studenci z Azji stanowią obecnie 53 proc. wszystkich zagranicznych studentów na świecie. Już teraz wielką popularnością wśród chińskich studentów cieszą się oferowane przez polskie uczelnie muzyczne studia z wokalistyki i instrumentalistyki. Jesienią polskie uczelnie po raz kolejny wezmą udział w China Education Expo, czyli największych targach edukacyjnych w Chinach.

Portal go-poland działa od połowy marca 2014 roku. W ciągu dziewięciu miesięcy funkcjonowania zanotował ponad ćwierć miliona odsłon wśród ponad 90 tys. użytkowników z ponad 170 państw.

Podobne materiały:

Wizyta delegacji z Chin