Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Polska Akademia Nauk dyskutuje o zaporach na Wiśle

Polska Akademia Nauk dyskutuje o zaporach na Wiśle

Jakie funkcje spełniają stopnie wodne na największej z polskich rzek i czy kaskada na Wiśle jest niezbędna? O spotkaniu w Politechnice Warszawskiej pisze gdański portal internetowy.

16 października 2015 roku reprezentanci kilku ośrodków naukowych spotkali się na plenarnym zebraniu Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk (KILiW PAN), by wziąć udział w konfrontacji poglądów na temat m. in. ekonomiki transportu wodnego i lądowego.

Spotkanie zainaugurował prof. Wojciech Radomski, Przewodniczący Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN (WIL PW). W debacie wziął udział prof. Zbigniew Kledyński, Prorektor ds. Ogólnych PW, a zarazem Przewodniczący Sekcji Konstrukcji Hydrotechnicznych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk (KILiW PAN).

- Doszliśmy do wniosku, że trzeba problem kaskady Wisły pokazać szerzej członkom Komitetu, reprezentującym bardzo różne dyscypliny; od konstrukcji stalowych, betonowych, do organizacji i technologii budownictwa. Jest też w naszym komitecie inżynieria sanitarna. Tych specjalności mamy bardzo dużo. Osobiście uważam, że problematyka hydrotechniczna znalazła się trochę na uboczu. - powiedział prof. Z. Kledyński, cytowany przez portal netka.gda.pl. - Do tej tematyki będziemy jeszcze wracać, między innymi do porównania ekonomiki transportu lądowego i wodnego. Komitet daje bowiem szanse konfrontowania poglądów. Niewykluczone, że temat zapór na Wiśle zostanie poruszony w przyszłym roku, podczas konferencji budowlanej w Krynicy - dodał Prorektor PW.

Więcej o spotkaniu KILiW PAN w Politechnice Warszawskiej dostępnych jest na stronie: http://netka.gda.pl/polska-akademia-nauk-zajela-sie-kaskadami-na-wisle/

Źródło: net.gda.pl
Zdjęcie: Kazimierz Netka

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW