Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Politechniki oblegane przez kandydatów na studia

Politechniki oblegane przez kandydatów na studia

Najpopularniejsze wśród kandydatów na studia są uczelnie techniczne, a prym wśród nich wiedzie Politechnika Warszawska – informuje Dziennik Wschodni. 

Dziennik Wschodni przytacza raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący wyników tegorocznej rekrutacji na studia w całej Polsce. Najbardziej obleganą uczelnią okazała się Politechnika Warszawska, gdzie na jedno miejsce ubiegało się 7,3 kandydata.

Tegoroczna rekrutacja wskazuje, że najpopularniejsze wśród kandydatów były uczelnie techniczne. Oprócz Politechniki Warszawskiej w pierwszej piątce znalazły się 4 inne tego typu uczelnie. Po uczelniach technicznych (średnio 4,1, kandydata) kolejne miejsca zajmują uczelnie rolnicze (3,5 kandydata) i uniwersytety (3 kandydatów na jedno miejsce).

Kierunkiem z największą liczbą kandydatów na studia okazała się informatyka. Na dalszych miejscach uplasowało się prawo, zarządzanie, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, ekonomia, zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka i robotyka, inżynieria środowiska, finanse i rachunkowość.

Kierunkiem, na który kandydowało najwięcej osób na jedno miejsce jest kryminologia. Na drugim miejscu uplasowały się międzykierunkowe studia ekonomiczno-menadżerskie i neofilologia.

źródło - Magdalena Bożko: Szturm na politechniki, Dziennik Wschodni, 28 listopada 2013 r. 

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW