Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Politechnika w walce z rakiem

Politechnika w walce z rakiem

Zdjęcie gazety

Prof. Tomasz Ciach, naukowiec z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej wynalazł przełomową metodę do walki z rakiem.

Dotychczas stosowane środki w leczeniu raka, a zwłaszcza cytostatyki są szkodliwe nie tylko dla komórek nowotworowych, ale również dla całego organizmu.

Odkrycie prof. Tomasza Ciacha może ograniczyć toksyczne działanie leków. Wynalezione przez niego nanocząsteczki polisacharydowe wypełnione cytostatykiem to precyzyjna broń o zdumiewającej skuteczności, działająca bez szkody dla zdrowych tkanek.

Prof. Jacek Jassem, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego podkreśla, że jest to niezwykle obiecująca metoda w leczeniu nowotworów.

Szczegóły dotyczące wynalezionych nanocząsteczek zostaną wyjawione przez prof. T. Ciacha dopiero w czerwcu na konferencji CLINAM w Bazylei.

Na coś takiego onkologia czekała od lat – czytamy w Gazecie Wyborczej (wydanie z 25 kwietnia 2014).

Źródło: Polski pomysł na raka, Artur Włodarski, Gazeta Wyborcza, 25 kwietnia 2014.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry