Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Politechnika Warszawska najpopularniejszą uczelnią w Polsce

Politechnika Warszawska najpopularniejszą uczelnią w Polsce

W najnowszym zestawieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podsumowującym dane z tegorocznej rekrutacji na studia, Politechnika Warszawska stanęła na podium z pierwszą lokatą!

O fakcie tym, wspomina również Gazeta Wyborcza, która w artykule z dnia 20 listopada 2014 r. prezentuje zestawienie uczelni cieszących się największą popularnością pośród studentów. W podsumowaniu za podstawę przyjęto liczbę kandydatów na miejsce w trakcie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

Najpopularniejsze uczelnie w roku akademickim 2014/2015 (w przeliczeniu na jedno miejsce):

• Politechnika Warszawska 7,9
  • Politechnika Gdańska 6,6,
  • Politechnika Poznańska 5,9,
  • Politechnika Łódzka 5,7,
  • Uniwersytet Rolniczy w Krakowie 4,9,
  • Uniwersytet Warszawski 4,2.

Jakie kierunki wybierali przyszli studenci? Największym zainteresowaniem, podobnie jak w zeszłym roku, cieszyła się informatyka - chciało ją studiować ponad 30 tys. osób.

Pełna lista TUTAJ

Najczęściej wybierane kierunki studiów (w tys. osób):

• Informatyka – 30 309,
  • Prawo – 20 418,
  • Zarządzanie – 19 158,
  • Ekonomia – 16 061,
  • Budownictwo – 15 982,
  • Mechanika i budowa maszyn – 15 178.

Pełna lista TUTAJ

Najpopularniejszym kierunkiem w tym roku była informatyka - podkreśliła minister Lena Kolarska-Bobińska. I dodała: - To dobry sygnał dla polskiej gospodarki. Potrzebujemy wykwalifikowanych informatyków. Jak podaje Gazeta Wyborcza absolwenci PW mają najwyższe zarobki spośród studentów uczelni technicznych (według XI Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń), a jej wykładowcy wygrywają liczne konkursy.

Podobne materiały:
Polska specjalność - magister
Ranking Tygodnika Polityka z Politechniką na czele stawki
Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!
Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej
Zwycięzca bierze wszystko. Finał rekrutacji w Politechnice Warszawskiej

Źródło: Justyna Suchecka, Popularna jak politechnika, Gazeta Wyborcza, 20.11.2014

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry