Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Peshang Hama Karim - absolwent PW, lider klimatyczny

Peshang Hama Karim - absolwent PW, lider klimatyczny

O Peshangu Hama Karim, absolwencie PW, uczestniku Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego ONZ w Nowym Jorku, działaczu na rzecz ochrony środowiska w Warszawie i założycielu organizacji ekologicznej w Kurdystanie pisze portal wyborcza.pl.

Peshang Hama Karim jest Kurdem z Iraku. W czerwcu 2019 r. ukończył trzysemestralne studia magisterskie z Inżynierii ochrony środowiska na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW. We wrześniu br. wziął udział w pierwszym Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Peshang Hama Karim to, czego dowiedział się o ochronie środowiska w Politechnice Warszawskiej, chce przenieść do swojego domu w północnym Iraku. W Kurdystanie założył wraz z przyjaciółmi organizację ekologiczną JingeDosty „Eco-Friends”. Jest także działaczem na rzecz ochrony środowiska w Warszawie.

Historię działacza ekologicznego i absolwenta Politechniki Warszawskiej opisuje portal wyborcza.pl w tekście pt. „Kurd nauczył się w Polsce, jak walczyć o klimat. Historia studenta z Iraku”, opublikowanym 21 listopada 2019 r.

Źródło: wyborcza.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI