Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Orły innowacji Start-up przyznane

Orły innowacji Start-up przyznane

W konkursie zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita najbardziej perspektywicznym start-upem w Polsce została firma GeniCore założona przez dr. inż. Marcina Rosińskiego z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW.

Konkurs „Orzeł Innowacji - Start-Up!" stanowi kolejną odsłonę wydarzenia, które miało finał we wrześniu. Wówczas członkowie kapituły za najbardziej innowacyjną polską firmę uznali producenta gry „Wiedźmin" (CD Projekt).

W najnowszej edycji konkursu, przeznaczonej dla start-upów, wygrała firma GeniCore. Jak podaje Rzeczpospolita - Zwycięzca, GeniCore, to spółka technologiczna, która specjalizuje się w innowacyjnym spiekaniu materiałów kompozytowych. W tej dziedzinie ma ambicje stania się światowym liderem. Do głównych produktów firmy należą nowatorskie urządzenie PPC, służące do spiekania materiałów proszkowych, oraz innowacyjny kompozyt DEC.

Wśród wyróżnionych start-upów znalazł się również Carbon Workshop założony przez absolwentów Politechniki Warszawskiej. Zaprojektowali oni portfel z włókna węglowego, blokujący przepływ fal radiowych, który w ten sposób chroni dane zapisane na kartach w system paypass.

Pełna informacja o zwycięzcach i członkach jury dostępna jest w serwisie rp.pl

Podobny artykuł:
Debata o innowacjach z udziałem prof. Stanisława Wincenciaka

Źródło: Michał Duszczyk, Nowe technologie z Konstancina, Rzeczpospolita

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry