Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Odznaczenia państwowe dla prof. Marka Budzyńskiego i prof. Konrada Kuczy-Kuczyńskiego

Odznaczenia państwowe dla prof. Marka Budzyńskiego i prof. Konrada Kuczy-Kuczyńskiego

Prof. Marek Budzyński i prof. Konrad Kucza-Kuczyński otrzymali z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyże Orderu Odrodzenia Polski. Obaj profesorowie związani są z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej.

Powyższą informację podajemy za czasopismem Izby Architektów RP „Zawód: Architekt” (nr 38), które w artykule Bartosza Wokana „Prezydent odznaczył zasłużonych architektów” przytacza krótką relację z uroczystości, jaka miała miejsce 26 maja 2014 r. w Pałacu Prezydenckim. Czytamy, iż profesor Marek Budzyński został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej architektury a także za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej. Profesor Konrad Kucza-Kuczyński otrzymał natomiast Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi na rzecz ochrony ładu przestrzennego i rozwoju architektury.

Wręczając odznaczenia Prezydent powiedział do zgromadzonych: „Mam świadomość, że każde państwa dokonanie, każdy życiorys artystyczny działacza kultury składa się na wielką mozaikę osiągnięć w skali całej kultury narodowej.”

Odznaczeni profesorowie są absolwentami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i czynnymi wykładowcami. Na swoim koncie posiadają wiele nagrodzonych projektów oraz wyróżnień państwowych. Obaj prowadzą w stolicy własne pracownie architektoniczne.

Źródło: Zawód: Architekt (nr 38)

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI