Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Na Politechnice Łódzkiej sieć badawcza 5G

Na Politechnice Łódzkiej sieć badawcza 5G

Sieć badawcza 5G zainaugurowała w czwartek swoje funkcjonowanie na Politechnice Łódzkiej. W przyszłości zapewni firmom dostęp do specjalistycznej infrastruktury umożliwiającej testowanie i walidację rozwiązań wykorzystujących technologię 5G.

Uruchomiony Hub Innowacji Cyfrowej 5G (DIH5G) to swego rodzaju ekosystem łączący dostawców i odbiorców technologii w obszarze 5G oraz zapewniający pośrednictwo między przedsiębiorstwami będącymi klientami a dostawcami technologii oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi. W niedalekiej przyszłości DIH5G zapewni firmom dostęp do specjalistycznej infrastruktury umożliwiającej testowanie i walidację rozwiązań wykorzystujących technologię 5G.

Badawcza część projektu obejmie skupiający 20 tys. studentów i pracowników kampus Politechniki Łódzkiej, który jest odwzorowaniem małego miasta o rozbudowanej infrastrukturze.

Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio -, a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnie wykorzystywanej sieci 4G. Technologia ta ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast.

Więcej w artykule PAP Nauka w Polsce pt. „Uruchomiono sieć badawczą 5G na Politechnice Łódzkiej”

Źródło i grafika: naukawpolsce.pap.pl

Na tym świecie nie ma nic równie trudnego do zdobycia i równie łatwego do stracenia jak zaufanie

Haruki Murakami