Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Młodzi poligrafowie w Stacji Nauka

Młodzi poligrafowie w Stacji Nauka

5 marca br. gośćmi programu Stacja Nauka Czwórki Polskiego Radia byli studenci z Koła Naukowego CMYK działającego przy Zakładzie Technologii Poligraficznych na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Zajmują się poligrafią małą i dużą. Nie straszny im prepress, press ani postpress. Twierdzą, że w kole znajdzie się praca dla każdego. W audycji Stacja Nauka uczestniczyli: Tomasz Morawski, Jakub Gruszewski oraz dr inż. Marta Gajadhur, która na co dzień opiekuje się Kołem Naukowym CMYK.

Młodzi poligrafowie mówili m.in. o tym, że pomimo dominującej roli wersji cyfrowych, nadal mamy bardzo dużo wydruków. - Każdy lubi mieć wydrukowane, położone, bo to nigdzie nie zniknie, nie zabraknie zasilania itp. - tłumaczyli.

Audycja dostępna jest na stronie internetowej: polskieradio.pl.

W najbliższy czwartek poznamy laureatów czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego w Politechnice Warszawskiej. Konkurs realizowany jest przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej i Zakład Technologii Poligraficznych. Celem organizatorów jest zwiększenie zainteresowania uczniów problemami poligraficznymi oraz integracja poligraficznego środowiska nauczycielskiego i akademickiego. W minionych trzech edycjach konkursu wzięło udział łącznie ponad 2000. uczniów z całej Polski. Informacje o konkursie dostępne są w artykule pt. „IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego”.

Źródło: Polskie Radio
Zdjęcie: KN CMYK

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów