Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Luminatus 2016 dla Laboratorium Inżynierii Biomedycznej PW

Luminatus 2016 dla Laboratorium Inżynierii Biomedycznej PW

Jak informuje dziennik Rzeczpospolita nagrodę Luminatus 2016 dla najlepszego zespołu otrzymało Laboratorium Inżynierii Biomedycznej przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej pod kierownictwem prof. Tomasza Ciacha.

Laboratorium Inżynierii Biomedycznej WIChiP PW zajmuje się m.in. zagadnieniami związanymi z medycyną, systemami podawania leków oraz materiałami i sprzętem medycznym. W obrębie zainteresowań zespołu LIB znajdują się także zagadnienia z obszaru nanotechnologii, ochrony środowiska i nowoczesnej energetyki. Nagrodę „Luminatus - innowacje przyszłością polskiej gospodarki" przyznano w kategorii Zespół i kształcenie.

Zespół prof. Tomasza Ciacha - w środku na zdjęciu/fot. Biuletyn PW

Wyróżnienie przyznaje Bloomberg Businessweek Polska w porozumieniu z kolegium redakcyjnym w oparciu o przesłane zgłoszenia zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji projektów, produktów, usług, lub osiągnięć. Przedsięwzięcia nominowali m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ubiegłym roku nagrodę Luminatus otrzymał m.in. projekt Bio-Implant realizowany z udziałem zespołu prof. Wojciecha Święszkowskiego z Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Powiązane materiały:

Praca z sensem nagrodzona. Zespół LIB PW opowiada o swojej drodze do Luminatusa
Sztuczna krew w obiegu PW
Spółki spin-off z PW NanoThea i NanoSanguis w gronie finalistów konkursu The Great Pitch
Profesor Wojciech Święszkowski opowiada o zwycięskim bioimplancie

Zdjęcie: Biuletyn PW