Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Krajowe finały Imagine Cup

Krajowe finały Imagine Cup

W kwietniu odbędą się krajowe finały największego konkursu technologicznego dla studentów - Imagine Cup.

Jurorzy ocenili prace nadesłane w trzech kategoriach: obywatelstwo świata, gry oraz innowacje. Do krajowych finałów zakwalifikowało się 15 zespołów. Spośród nich wybrane zostaną trzy najlepsze, które będą reprezentowały Polskę w światowych półfinałach. 

W kategorii "Obywatelstwo świata" znalazły się projekty ułatwiające życie osobom niewidomym, aplikacja do zdalnego monitorowania pacjentów z chorobą Parkinsona i dawkowania im leków, urządzenie umożliwiające osobom sparaliżowanym wprowadzanie tekstu za pomocą mimiki twarzy (wykorzystano w tym celu dostępny z konsolami Xbox system Kinect) i program pozwalający tworzyć i oceniać testy.

W kategorii "Gry" studenci stworzyli programy o bardzo różnorodnej tematyce. W polskich finałach znalazła się m.in. gra,w której jako nanorobot podróżujemy przez organizm człowieka, latamy statkiem w chmurach oraz gra przenosząca nas w świat małego papierowego w królestwa, w którym wykonujemy szereg zadań logicznych.

Wśród pięciu projektów, które będą walczyły o światowy półfinał w kategorii "Innowacje" znalazł się nowy rodzaj kontrolera do gier, system umożliwiający tworzenie interaktywnych powieści (dokonane przez czytelnika wybory będą miały wpływ na dalszy przebieg historii), rozwiązanie pozwalające na przetwarzanie w smartfonach języka migowego na wiadomości głosowe oraz system do leczenia fobii u pacjentów za pomocą Kinecta i rzeczywistości wirtualnej.

Krajowe finały dwunastej edycji Imagine Cup odbędą się w dniach 9-10 kwietnia br.

Źródło:
Jacek Krywko: Co pokażemy w Imagine Cup? 15 najlepszych projektów, http://wyborcza.pl/1,75476,15685518,Co_pokazemy_w_Imagine_Cup__15_najlepszych_projektow.html

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI