Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Impact'18

Impact'18

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji Impact, która odbyła się w dniach 13-14 czerwca br. w Krakowie była sztuczna inteligencja. Wśród prelegentów i uczestników znalazł się gość specjalny - najsłynniejszy humanoidalny robot na świecie - Sophia.

Konferencja to okazja do rozmowy na temat przyszłości cyfrowej gospodarki, współtworzonej przez naukę, startupy, biznes oraz administrację. W spotkaniu wzięło udział ponad 250 mówców - polityków, przedsiębiorców, naukowców, bankowców, inżynierów i informatyków. Rozmawiali m.in. o czwartej rewolucji przemysłowej, sztucznej inteligencji, technologii 5G czy IoE, budowaniu cyfrowej administracji, elektromobilności oraz ochronie środowiska na miarę XXI wieku. W wydarzeniu wzięli udział wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Piotr Dardziński.

- Mamy naprawdę spory potencjał. Polska stała się kuźnią technicznych talentów, nasi programiści to światowa czołówka. Świetnie radzimy sobie na olimpiadach informatycznych, zdobywamy granty ERC, nasi młodzi naukowcy i informatycy raz po raz zwyciężają w międzynarodowych konkursach. W Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego staramy się stworzyć im jak najlepsze warunku do rozwoju - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Wiceminister Piotr Dardziński pokreślił, że polscy naukowcy i polska gospodarka stawiają na szybki rozwój i nowoczesność: - Mamy w kraju coraz więcej przedsiębiorstw działających w segmencie wysokich technologii. Duże i mniejsze firmy, a coraz częściej również start-upy uczestniczą w projektach eksploracji kosmosu, w badaniach nad nowymi lekami i technologiami medycznymi, w kreowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji i przemysłu 4.0 czy rozwoju elektromobilności. Tworzą aplikacje usprawniające i podnoszące poziom jakości obsługi obywateli i przedsiębiorstw przez administrację publiczną. Jednym zdaniem: tworzą podwaliny pod budowę cyfrowej, nowoczesnej Polski - i cyfrowego, nowoczesnego świata - dodał wiceminister. 

Informacje na temat konferencji znajdują się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja Impact'18 została objęta patronatem honorowym Politechniki Warszawskiej.

Źródło: www.nauka.gov.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW