Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Hyperloop na testach w Kalifornii

Hyperloop na testach w Kalifornii

Na pokładzie Dreamlinera LOT-u przestransportowano do Los Angeles elementy do budowy polskiego modelu superszybkiego środka transportu hyperloop. Pod koniec sierpnia kapsuła weźmie udział w testach przygotowanych przez firmę Elona Muska.

Polska kapsuła hyperloop została zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Hyper Poland University Team to jedyny naukowy zespół z Polski, który bierze udział w rywalizacji. Do eliminacji, które odbyły się w październiku ubiegłego roku, zgłosiło się ponad tysiąc zespołów z całego świata. W finale znalazły się 24 zespoły badawcze: 18 ze Stanów Zjednoczonych, cztery z Europy i dwa z Azji.

Za kilka dni kapsuła weźmie udział w testach przygotowanych przez SpaceX - firmę amerykańskiego miliardera Elona Muska. Zespół Hyper Poland University Team uzyskał wsparcie dla rozwoju technologii Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Strategicznym partnerem projektu są Polskie Linie Lotnicze LOT.

Powiązane materiały:

Studenci PW w finale konkursu SpaceX. Pomóżmy zebrać fundusze!
Studenci PW i PWr projektują środek transportu na miarę XXI w.
Studenci Politechniki Warszawskiej w drugim etapie konkursu Hyperloop Pod Competition
Hyperloop z PW i PWr w konkursie pionierskich projektów

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry