Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Dr Maciej Kawecki na liście „50 najbardziej wpływowych prawników”

Dr Maciej Kawecki na liście „50 najbardziej wpływowych prawników”

Dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji oraz adiunkt na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej, znalazł się na liście „50 najbardziej wpływowych prawników” opracowanej przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”.

Dr Maciej Kawecki znalazł się na 15. pozycji rankingu „50 najbardziej wpływowych prawników”, opracowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” i opublikowanego na jego łamach 29 stycznia 2019 r. Dr Maciej Kawecki zajmuje stanowisko dyrektora Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, a także koordynatora reformy ochrony danych osobowych. Jest również adiunktem na Wydziale Zarządzania PW, w Katedrze Systemów Zarządzania.

Autorzy rankingu podkreślają wpływ dr. Macieja Kaweckiego na kształt ustawy o ochronie danych osobowych, a także jego udział w tworzeniu przepisów wdrażających RODO w ponad 160 konkretnych ustawach. Nad projektem pracuje obecnie Sejm.

Więcej informacji o rankingu w artykule pt. „Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2018 r.”, a szczegółowe wyniki w wersji papierowej „Dziennika Gazety Prawnej”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Zdjęcie: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam