Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit laureatem konkursu Popularyzator Nauki 2018

Dariusz Aksamit z Politechniki Warszawskiej zwyciężył w 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki, organizowanym przez Polską Agencję Prasową oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrodę otrzymał w kategorii „Animator”.

Dariusz Aksamit jest jednym z założycieli i byłym prezesem Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz współinicjatorem polskiego Marszu dla Nauki. W swojej popularyzatorskiej karierze przeprowadził wiele prezentacji, pokazów, zajęć dla dzieci i dorosłych, w których łącznie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Wypowiadał się w programach telewizyjnych i radiowych, jest też autorem tekstów i filmów popularnonaukowych. Na swoim koncie ma także udział w pierwszym w Polsce naukowym stand-upie.

W konkursie Popularyzator Nauki nagradzane są osoby i instytucje dzielące się swoją wiedzą z osobami niezwiązanym ze środowiskiem akademickim i odsłaniające przed nimi tajemnice współczesnej nauki. - Popularyzacja nauki jest niezbywalną częścią uprawiania tej wspanialej profesji, tej wspanialej misji, jaką jest misja uczonego - powiedział obecny podczas uroczystości wręczenia nagród wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. Do rozstrzygniętej właśnie edycji zgłosiła się rekordowa liczba 140 kandydatów. W pierwszym etapie głosowania członkowie kapituły wyłonili 22 finalistów, wskazując najlepszych w każdej z konkursowych kategorii: naukowiec, animator, media, zespół oraz instytucja.

Więcej o wynikach konkursu Popularyzator Nauki w artykule opublikowanym przez serwis Nauka w Polsce pt. „Rozstrzygnięto konkurs PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki”

Źródło:naukawpolsce.pap.pl
Zdjęcie: BPiI

Szaleństwem jest robić wciąż