Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Czy studenci PW znów zwyciężą?

Czy studenci PW znów zwyciężą?

Studenci Politechniki Warszawskiej w ubiegłym roku zwyciężyli we wszystkich kategoriach w międzynarodowym konkursie Aero Design. Czy w tegorocznej edycji powtórzą ten sukces?

Tegoroczny konkurs Aero Design odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia w Mariettcie pod Atlantą w stanie Georgia w USA. W zmaganiach biorą udział młodzi konstruktorzy lotniczy z uczelni technicznych z całego świata.

W nadchodzącej edycji nasza Uczelnia będzie reprezentowana przez 12-osobowy zespół studentów z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. W zeszłorocznych zmaganiach studenci Politechniki Warszawskiej (jako pierwsza drużyna w historii) zdobyli pierwsze miejsca we wszystkich trzech kategoriach.

Zawody odbywają się w trzech kategoriach (Micro, Regular oraz Advanced). Modele samolotów sterowanych radiem mają za zadanie podnieść jak największy ciężar lub zrzucić go w konkretny punkt.

Źródło: Młodzi polscy konstruktorzy biorą wszystko, http://www.polskieradio.pl/23/267/Artykul/1094338,Mlodzi-polscy-konstruktorzy-biora-wszystko

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI