Biuletyn PW / Przegląd prasowy / Czego potrzebuje Polska do rozwoju sztucznej inteligencji?

Czego potrzebuje Polska do rozwoju sztucznej inteligencji?

Czego potrzebuje Polska do rozwoju sztucznej inteligencji? „Ludzi!” - uważa Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt. Podkreśla, że największym wyzwaniem w rozwoju sztucznej inteligencji są ludzie - a w zasadzie ich brak.

Mamy do tego potrzebne maszyny i infrastrukturę, umiemy też kształcić, ale musimy zadbać, by technologia nie zaczęła działać przeciwko nam - dodał.

Rozmowa z Rektorem Politechniki Warszawskiej prof. Janem Szmidtem miała miejsce przy okazji debaty zorganizowanej przez Impact i Fundację Digital Poland. W cyklu spotkań biorą udział przedstawiciele krajowych ośrodków badawczych, polskich i międzynarodowych firm, administracji publicznej oraz środowiska startupów. Debata dotycząca sztucznej inteligencji odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rozmowa dostępna jest na stronie internetowej: businessinsider.com.pl

Twoje życie będzie takie, jakim uczynią je Twoje myśli.

Marek Aureliusz

Cze