Znakomity występ brydżystów z PW

Studenci PW zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym, które odbyły się w dniach 9-11 października 2020 r. w Warszawie.

W imprezie udział wzięło blisko 140 zawodników reprezentujących 19 uczelni. Studenci z kartami w ręku walczyli w turniejach par i teamów.

W rywalizacji par wystartowało 65 duetów. Reprezentanci Politechniki Warszawskiej: Alicja Jaskulecka i Krystian Bączek zajęli trzecie miejsce (drugie w klasyfikacji uczelni technicznych).

W turnieju teamów rywalizowało 28 ekip. Drużyna PW w składzie: Anna Sztyber, Filip Parol, Krystian Bączek, Alicja Jaskulecka znalazła się na drugim stopniu podium (pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych).

Do klasyfikacji drużynowej, w której Politechnika Warszawska zajęła drugie miejsce, liczyły się wyniki trzech najlepszych duetów oraz jednego teamu w turnieju zespołów.