Studenci PW z 18 medalami Akademickich Mistrzostw Polski

5 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe - z takim dorobkiem medalowym zakończyli Akademickie Mistrzostwa Polski studenci Politechniki Warszawskiej. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy z ponad 100 uczelni, rywalizując w 30 konkurencjach.

W klasyfikacji generalnej cyklu Akademickich Mistrzostw Polski zwyciężyła Politechnika Gdańska przed Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytetem Warszawskim. Politechnika Warszawska zajęła 10. miejsce.

W klasyfikacji medalowej wygrała Politechnika Łódzka przed Politechniką Wrocławską i Politechniką Gdańską.

Politechnika Warszawska w Akademickich Mistrzostwach Polski zdobyła 18 medali: 5 złotych, 9 srebrnych i 4 brązowe.

Tegoroczne mistrzostwa obejmowały 30 dyscyplin: aerobik sportowy, badminton, biegi przełajowe, brydż, ergometr wioślarski, futsal, jeździectwo, judo, karate, kolarstwo górskie, koszykówkę 3x3, koszykówkę, lekką atletykę, narciarstwo, pływanie, piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, siatkówkę plażową, snowboard, strzelectwo, szachy, szermierkę, tenis, tenis stołowy, trójbój siłowy, unihokej, wioślarstwo, wspinaczkę, żeglarstwo. 18 z nich rozgrywano z podziałem na kobiety i mężczyzn.