Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Podziękowania od Ministerstwa Zdrowia dla naukowców z PW

Podziękowania od Ministerstwa Zdrowia dla naukowców z PW

Zespół roboczy ds. wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie, którego członkami są m.in. naukowcy z PW, otrzymał podziękowania od Waldemara Kraski, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, za profesjonalne wykonanie „Analizy potencjalnego związku między zanieczyszczeniem powietrza pyłem PM10 a rozprzestrzenianiem się infekcji COVID-19 w Polsce”.

Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu pod przewodnictwem prof. dr. hab. Wojciecha Hanke udało się zrealizować cel, jakim było wykazanie potencjalnego związku między zanieczyszczeniem powietrza a rozprzestrzenianiem się infekcji COVID-19. - To ogromny zaszczyt współpracować z Zespołem tak znamienitych Ekspertów, których zaangażowanie i profesjonalizm przyczynia się do wzrostu świadomości społeczeństwa w tej tematyce - podkreślił Waldemar Kraska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Członkami Zespołu są m.in. naukowcy z Politechniki Warszawskiej: prof. dr hab. inż. Katarzyna Juda-Rezler, Kierownik Zespołu Ochrony Atmosfery, Katedra Ochrony i Kształtowania Środowiska oraz dr hab. inż. Artur Badyda, prof. PW, Kierownik Zakładu Informatyki i Badań Jakości Środowiska, Kierownik Laboratorium Badań Fizycznych Środowiska - oboje z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

CYTAT TYGODNIA

"

 

Nie poznamy prawdy,
nie znając przyczyny

Arystoteles

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

MNiSW

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego