Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / Centrum Informatyzacji ostrzega przed phishingiem

Centrum Informatyzacji ostrzega przed phishingiem

Centrum Informatyzacji PW zwraca uwagę na rosnący problem poczty elektronicznej wysyłanej w celu wyłudzenia danych użytkowników (tzw. phishing).

Centrum Informatyzacji prosi, aby użytkownicy poczty PW pod żadnym pozorem nie otwierali załączników i linków zamieszczonych w podejrzanych mailach oraz nie podawali swoich haseł. Administratorzy nigdy nie żądają od użytkowników tego typu informacji.

Przypadki maili wzbudzające wątpliwość należy przesyłać do działu Service Desk - 5999@pw.edu.pl.

Jednocześnie Centrum Informatyzacji podkreśla, że spamerzy stale doskonalą formę ataku, w związku z czym nie zawsze udaje się zatrzymać fałszywą wiadomość dzięki filtrom antyspamowym PW. Ostatnią linią obrony pozostaje ostrożne działanie, w tym dokładne czytanie maili.

Źródło i grafika: Centrum Informatyzacji PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura