Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Z życia społeczności PW / „Bobotechnika” przedszkolem na medal

„Bobotechnika” przedszkolem na medal

Drugie miejsce w dzielnicy Śródmieście oraz 20. w całej Warszawie - to wynik uzyskany przez przedszkole Politechniki Warszawskiej „Bobotechnika” w plebiscycie „Przedszkole Roku 2018”. Do nagrody nominowali sami rodzice warszawskich przedszkolaków. 

Plebiscyt przeprowadzony na zlecenie portalu Warszawa Nasze Miasto odbył się w dwóch etapach. W pierwszym - zrealizowanym osobno w ośmiu rejonach Warszawy zostały przyznane tytuły „Przedszkole Roku 2018” w dzielnicy. W drugim, warszawskim etapie przyznano tytuł „Przedszkole Roku 2018”. Do nagrody nominowali rodzice warszawskich przedszkolaków. Działające od roku przedszkole Politechniki Warszawskiej wyprzedziło wiele innych placówek, które od lat zajmują się opieką na najmłodszymi.

Czym „Bobotechnika” wyróżnia się spośród innych warszawskich przedszkoli? Zajęcia, które prowadzi oparte są na wskazówkach Marii Montessori oraz Jaspera Juul’a dzięki czemu wspomagają swobodny i kreatywny rozwój dzieci. Przedszkole uczy matematyki metodą Willy’ego. Jest to koncepcja wczesnego nauczania matematyki poprzez zabawę. Warsztaty teatralne, zajęcia ogólnorozwojowe i biblioteczne to tylko nieliczne z zajęć oferowanych przez placówkę. Od czerwca 2018 r. przedszkole działa według metody Nonviolent Comunication. Została ona opracowana przez Marshalla Rosenberga. Dzięki skupieniu uwagi na pewnych aspektach komunikatu rozmówcy oraz własnego, a także specyficznym formom posługiwania się językiem, pozwala na wyeliminowanie lub ograniczenie możliwości wystąpienia przemocy w dialogu w jakiejkolwiek formie.

O przedszkolu oraz zajęciach, jakie znajdują się w jego ofercie przeczytać można na stronie internetowej: bobotechnika.pw.edu.pl

Zdjęcie: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

 

Im słabsze ciało,
tym silniej nami rządzi

 

 

Jean-Jacques Rousseau

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW