Biuletyn PW / Odpowiedzialna uczelnia / Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Polityka przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Społeczna odpowiedzialność nauki - raport

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW opracował raport pt. „Społeczna odpowiedzialność nauki w kontekście rozwiązywania złożonych i istotnych problemów w województwie mazowieckim”.

Kształcenie osób z niepełnosprawnością w szkole wyższej

11 stycznia 2021 r. na Wydziale Zarządzania PW odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Marty Skierniewskiej pt. „Zarządzanie procesowe kształceniem osób z niepełnosprawnością w szkole wyższej”.

Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w Politechnice Warszawskiej

Zarządzenie nr 176/2020 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Politechnice Warszawskiej.

Apel Prezydium KRASP

18 czerwca 2020 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wystosowało apel o zaniechanie wypowiedzi stygmatyzujących jakiekolwiek osoby lub grupy społeczne.

Słowa jak wirus? Co mówić, a czego nie mówić o COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia przygotowała opracowanie, w którym omawia zagadnienie stygmatyzacji społecznej związanej z COVID-19. Sytuacja, w której spotkamy na swojej drodze osobę zakażoną koronawirusem jest coraz bardziej prawdopodobna - czy wiemy jak wtedy zareagujemy?

Zachowania dyskryminujące w czasach pandemii

Coraz częściej media donoszą o niepokojących sygnałach zachowań dyskryminujących w związku z epidemią koronawirusa. Na Politechnice Warszawskiej studiuje ponad 1700 studentów zagranicznych, część z nich to osoby o azjatyckim pochodzeniu.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników PW

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym (A1) dla pracowników PW. Kurs jest bezpłatny, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

Sondaż #PowiedzPW: Społeczna odpowiedzialność uczelni

W kolejnym sondażu z cyklu #PowiedzPW społeczność Politechniki Warszawskiej może wyrazić swoją opinię na temat społecznej odpowiedzialności uczelni.

Politechnika Warszawska coraz bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami

PW systematycznie modernizuje i rozbudowuje bazę dydaktyczno-naukową oraz socjalną. Ważnym aspektem są potrzeby osób z niepełnosprawnościami, którymi uczelnia kieruje się prowadząc prace adaptacyjne. W ostatnich latach zrealizowano kilka istotnych inwestycji, a kolejne ruszą niebawem.

KRASP popiera oświadczenie rektora UAM dotyczące m.in. „języka nienawiści”

Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich poparła przesłanie zawarte w oświadczeniu rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr. hab. Andrzeja Lesickiego z 12 sierpnia 2019 r.

Wyniki badania: Osoby z niepełnosprawnością w PW

Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przeprowadził badanie, którego celem było określenie sytuacji osób z niepełnosprawnością w Polsce i Politechnice Warszawskiej.

Kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”

15 września 2019 r. rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Dni uczenia się dorosłych”, wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Jej inicjatorem i koordynatorem jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Kampania potrwa do 15 października 2019 r.

Wybrano Rzeczników Zaufania PW

Znane są wyniki wyborów na Rzeczników Zaufania na Wydziałach, w Administracji Centralnej oraz innych jednostkach administracyjnych PW.

Społeczni Inspektorzy Pracy w PW wybrani

Znane są wyniki wyborów na Uczelnianego Społecznego Inspektora Pracy oraz Społecznych Inspektorów Pracy na Wydziałach, w Administracji Centralnej i innych jednostkach administracyjnych PW.

Wybory Społecznego Inspektora Pracy

W dniach 11 i 12 kwietnia br. odbędą się ponowne wybory Społecznego Inspektora Pracy dla jednostek Administracji Centralnej PW. Wyboru dokonać będzie można spośród trzech zgłoszonych kandydatur.

Na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Na niebiesko, w geście okazania akceptacji osobom z autyzmem „zaświeciły się” budynki na całym świecie. Do akcji włączyła się również Politechnika Warszawska.

Wybory Społecznych Inspektorów Pracy i Rzeczników Zaufania

Zgłoszono kandydatury na Społecznego Inspektora Pracy oraz Rzecznika Zaufania dla jednostek Administracji Centralnej Politechniki Warszawskiej. Przed Uczelnią wybory, które rozpoczynają się 27 marca br.

Zarządzenie w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji

Wprowadzono zarządzenie zmieniające zarządzenie nr 59/2014 Rektora Politechniki Warszawskiej w sprawie przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w Politechnice Warszawskiej.

Kurs Polskiego Języka Migowego dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Sekcja ds. Osób Niepełnosprawnych Politechniki Warszawskiej uruchamia kurs z Polskiego Języka Migowego na poziomie początkującym. Kurs jest bezpłatny i obejmuje 15 spotkań. Zajęcia odbywać się będą w czwartki, w godzinach 16.00-19.00.

Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun