Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Nauka / Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej

Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej

W dniach 8-9 października 2020 r., w formie zdalnej, odbyły się wybory kandydatów na przewodniczących rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024. 14 października 2020 r. Senat PW podjął uchwały w sprawie wyboru przewodniczących.

Przewodniczący rad naukowych dyscyplin Politechniki Warszawskiej na kadencję 2020-2024:

• Architektura i Urbanistyka - dr hab. inż. arch. Krystyna Solarek, prof. uczelni;
  • Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika - prof. dr hab. inż. Tomasz Starecki;
  • Informatyka Techniczna i Telekomunikacja - dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. uczelni;
  • Inżynieria Biomedyczna - prof. dr hab. inż. Tomasz Markiewicz;
  • Inżynieria Chemiczna - prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski;
  • Inżynieria Lądowa i Transport - dr hab. inż. Konrad Lewczuk, prof. uczelni;
  • Inżynieria Materiałowa - prof. dr hab. inż. Małgorzata Lewandowska;
  • Inżynieria Mechaniczna - prof. dr hab. inż. Robert Sitnik;
  • Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka - prof. dr. hab. inż. Tomasz Wiśniewski;
  • Matematyka - prof. dr hab. Janina Kotus;
  • Nauki Chemiczne - prof. dr hab. inż. Janusz Zachara;
  • Nauki Fizyczne - prof. dr hab. inż. Tomasz Woliński;
  • Nauki o Zarządzaniu i Jakości - dr hab. inż. Katarzyna Rostek, prof. uczelni.

Rady naukowe dyscyplin są organami kolegialnymi Politechniki Warszawskiej. Rada wybiera kandydata na przewodniczącego spośród swoich członków na pierwszym posiedzeniu w danej kadencji, zwołanym i prowadzonym przez Rektora. Prawo zgłaszania kandydatów na przewodniczącego ma Rektor oraz co najmniej dwóch członków Rady. Wybór kandydata na przewodniczącego następuje w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów ważnych. Rektor przedstawia Senatowi kandydaturę przewodniczącego. Senat wybiera przewodniczącego rady naukowej dyscypliny.

Ważniejsze od robienia wszystkiego tak jak trzeba,
jest robienie tego co trzeba

Peter Drucker

Lis