Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Politechnika Warszawska najczęściej wybieraną uczelnią

Politechnika Warszawska najczęściej wybieraną uczelnią

Największą popularnością wśród kandydatów na studia w roku akademickim 2020/2021 cieszyła się Politechnika Warszawska. Najbardziej obleganym kierunkiem okazała się inżynieria internetu rzeczy - nowość w uczelnianej ofercie.

Politechnika Warszawska była najczęściej wybieraną przez kandydatów uczelnią  podczas tegorocznej rekrutacji. Na kierunki studiów w PW złożono ponad 45 tysięcy aplikacji.

Wśród najbardziej obleganych uczelni na pierwszych trzech miejscach w zestawieniu znalazły się politechniki - Poznańska, Gdańska i Warszawska. Na jedno miejsce na tych uczelniach chciało się dostać więcej niż 6 kandydatów.

Od kilku lat niezmiennie najwięcej kandydatów jako kierunek studiów wybiera informatykę. W tym roku było to ponad 33 tysiące aplikacji.

Najbardziej obleganym kierunkiem  podczas tegorocznej rekrutacji była inżynieria internetu rzeczy - nowość w ofercie Politechniki Warszawskiej. Na jedno miejsce przypadało 31 aplikacji. Kierunek prowadzony na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych wyróżnia przede wszystkim tematyka i koncepcja kształcenia. Żadna inna polska uczelnia publiczna nie oferuje studiów w tym zakresie.

Na I rok studiów w roku akademickim 2020/2021 przyjęto w Polsce 428 609 osób. Ponad 314 tysięcy chętnych rozpoczęło naukę na studiach pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich. Naukę na studiach drugiego stopnia podjęło ponad 114 tysięcy studentów. W szkołach publicznych w tym roku akademickim uczy się prawie 300 tysięcy młodych ludzi, a szkoły niepubliczne przyjęły nieco ponad 129 tysięcy kandydatów.

Powiązane materiały:
Innowacyjne kształcenie inżynierów na kierunku Inżynieria internetu rzeczy
Inżynieria Internetu Rzeczy - nowy kierunek studiów
Inżynieria Internetu rzeczy najpopularniejszym kierunkiem podczas rekrutacji

Źródło: Ministerstwo Nauk i Szkolnictwa Wyższego na podstawie danych z uczelni zgromadzonych
w Zintegrowanym Systemie Informacji o Nauce i Szkolnictwie Wyższym „POL-on”

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00