Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

PW i UW najbardziej prodoktoranckimi uczelniami

Już po raz jedenasty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce - PRODOK, który organizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zajęły w nim ex aequo pierwsze miejsce.

Na drugiej pozycji sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, a na trzeciej - ex aequo - Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnikę Gdańską.

Konkurs PRODOK organizuje Krajowa Reprezentacja Doktorantów. Jego celem jest wyłonienie uczelni stwarzającej najlepsze warunki studiowania dla doktorantów oraz promowanie dobrych praktyk na studiach doktoranckich. W tym roku swoje zgłoszenia do konkursu przesłało 30 uczelni.

Konkurs oparty jest na ocenie kilkunastu kategorii. Są to (w części ankietowej): rekrutacja na studia doktoranckie, organizacja studiów doktoranckich, lektoraty, obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich, stypendia doktoranckie, badania naukowe doktorantów, wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów, obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach, warunki funkcjonowania samorządu doktorantów, pomoc prawna dla doktorantów, doktoranci z niepełnosprawnością, dodatkowe – wspieranie integracji doktorantów i inne rozwiązania prodoktoranckie nieujęte w zakresie poprzednich pytań oraz (w części zamkniętej): innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, umiędzynarodowienie.

Wyniki konkursu są dostępne na stronie Krajowej Reprezentacji Doktorantów

Źródło: BPiI
Zdjęcie: Biuletyn PW

Szczęśliwy, komu pośród życia skwaru,