Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska po raz trzeci weźmie udział w jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji kulturalnych - Nocy Muzeów. Wieczór 18 maja 2019 r. będzie pełen atrakcji i warto go spędzić w zakamarkach Uczelni.

Tegoroczną Noc Muzeów zainaugurują wycieczki, które poprowadzi dwójka dyplomowanych przewodników warszawskich - Małgorzata Brzózka i Piotr Wierzbicki. Dwa odbywające się równolegle spacery rozpoczną się o godz. 18.00, a każdy z nich będzie miał inną trasę. Przewodnicy zaprezentują historyczne i architektoniczne ciekawostki dotyczące Politechniki Warszawskiej, oprowadzą uczestników m.in. po Gmachu Głównym, Kampusie Centralnym oraz mniej znanych, choć pełnych legend politechnicznych zakamarkach. Nie zabraknie również fascynujących historii dotyczących Placu Politechniki i okolicznych ulic, z którymi wiążą się losy kilku wyjątkowych dla PW postaci.

Na wycieczkę można zapisać się TUTAJ>>

W sobotni wieczór Duża Aula Gmachu Głównego PW zamieni się w nietypową salę kinową. O godz. 20.15 odbędzie się projekcja filmu „Photon” w reżyserii Normana Leto (wł. Łukasza Banacha). To niezwykła wizja futurystycznego świata, która zafascynuje przede wszystkim umysły ścisłe. Dla wzmocnienia kinowego klimatu widzom zostanie zaserwowana typowa przekąska kinowa - pyszny popcorn.

W Dużej Auli obejrzeć będzie można również wystawę „Inżynierowie w służbie społeczeństwu”.

Zwieńczeniem Nocy Muzeów w PW będzie pokaz chemiczny zorganizowany przez Koło Naukowe „Flogiston”, który odbędzie się o godz. 22.15 na terenie Kampusu Centralnego. Studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentują naukę w jej najpiękniejszym wydaniu - przenikających się kolorowych cieczy, rozbłyskujących wybuchów i efektownych wystrzałów.

Źródło: BPiI PW

Na szczęście słońce rozlewając światło nie pyta ludzi,
czy sobie go życzą, bo rozdzieliliby się na stronnictwa,
a niektóre z nich żądałyby,