Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Noc Muzeów w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska po raz trzeci weźmie udział w jednej z najpopularniejszych ogólnopolskich akcji kulturalnych - Nocy Muzeów. Wieczór 18 maja 2019 r. będzie pełen atrakcji i warto go spędzić w zakamarkach Uczelni.

Tegoroczną Noc Muzeów zainaugurują wycieczki, które poprowadzi dwójka dyplomowanych przewodników warszawskich - Małgorzata Brzózka i Piotr Wierzbicki. Dwa odbywające się równolegle spacery rozpoczną się o godz. 18.00, a każdy z nich będzie miał inną trasę. Przewodnicy zaprezentują historyczne i architektoniczne ciekawostki dotyczące Politechniki Warszawskiej, oprowadzą uczestników m.in. po Gmachu Głównym, Kampusie Centralnym oraz mniej znanych, choć pełnych legend politechnicznych zakamarkach. Nie zabraknie również fascynujących historii dotyczących Placu Politechniki i okolicznych ulic, z którymi wiążą się losy kilku wyjątkowych dla PW postaci.

Na wycieczkę można zapisać się TUTAJ>>

W sobotni wieczór Duża Aula Gmachu Głównego PW zamieni się w nietypową salę kinową. O godz. 20.15 odbędzie się projekcja filmu „Photon” w reżyserii Normana Leto (wł. Łukasza Banacha). To niezwykła wizja futurystycznego świata, która zafascynuje przede wszystkim umysły ścisłe. Dla wzmocnienia kinowego klimatu widzom zostanie zaserwowana typowa przekąska kinowa - pyszny popcorn.

W Dużej Auli obejrzeć będzie można również wystawę „Inżynierowie w służbie społeczeństwu”.

Zwieńczeniem Nocy Muzeów w PW będzie pokaz chemiczny zorganizowany przez Koło Naukowe „Flogiston”, który odbędzie się o godz. 22.15 na terenie Kampusu Centralnego. Studenci Politechniki Warszawskiej zaprezentują naukę w jej najpiękniejszym wydaniu - przenikających się kolorowych cieczy, rozbłyskujących wybuchów i efektownych wystrzałów.

Źródło: BPiI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW