Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Introduction to Space for Engineers - kosmiczne szkolenie

Introduction to Space for Engineers - kosmiczne szkolenie

„Introduction to Space for Engineers” to wyjątkowe szkolenie organizowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. we współpracy z Politechniką Warszawską. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich inżynierów, którzy w przyszłości chcą związać swoją pracę z przemysłem kosmicznym.

Szkolenie dedykowane jest inżynierom nie posiadającym doświadczenia w sektorze kosmicznym. Jest pierwszym elementem dwuetapowego kursu zapewniającego pełną wiedzę na temat projektowania i integracji satelity. Kurs oferuje wprowadzenie podstawowych informacji o środowisku kosmicznym oraz przedstawia szczegółowo metody projektowania poszczególnych systemów satelitarnych w fazach zdefiniowanych przez europejską organizacje definiującą standardy na rzecz inżynierii kosmicznej ECSS (European Cooperation for Space Standardization).

Zajęcia poprowadzą eksperci z Politechniki Warszawskiej m.in. prof. dr hab. inż. Janusz Narkiewicz, prof. dr hab. inż. Piotr Furmański, prof. dr hab. Jan Kindracki, dr inż. Łukasz Mężyk (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW) prof. dr hab. inż. Jerzy Kurek, dr inż. Marcin Michałowski (Wydział Mechatroniki PW), prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska, dr inż. Maciej Ossowski (Wydział Inżynierii Materiałowej PW) a także prof. dr hab. Jan Błęcki z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

Szkolenie rozpoczyna się 21 maja i trwać będzie do 27 czerwca 2021 r. Prowadzone będzie na platformie Teams i zakończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia kursu doszkalającego (z oceną), wystawionego przez Politechnikę Warszawską. Cena kursu wynosi 1845 zł z VAT (1500 zł netto). Wymagana jest rejestracja

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Źródło i grafiki: ARP S.A.

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun