Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu QS

Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu QS

W najnowszym QS World University Ranking, zestawieniu najlepszych uczelni na świecie, Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 521-530. Zanotowała tym samym awans, gdyż w minionych trzech latach była klasyfikowana na miejscach 601-650.

W zestawieniu znalazło się 1000 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 16 z naszego kraju. Politechnika Warszawska jest w tym gronie trzecia. Wyżej sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński (338. pozycja) i Uniwersytet Warszawski (349. pozycja). Pozostałe polskie uczelnie znalazły się na miejscach 801-1000.

Całe podium zestawienia zajęły uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Są to - odpowiednio - Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford University i Harvard University. Najlepszą uczelnią z Europy jest znajdujący się na czwartej pozycji brytyjski University of Oxford.

Ranking QS WUR powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Źródło: BPiI
Zdjęcie: Biuletyn PW