Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu QS

Awans Politechniki Warszawskiej w rankingu QS

W najnowszym QS World University Ranking, zestawieniu najlepszych uczelni na świecie, Politechnika Warszawska znalazła się na miejscach 521-530. Zanotowała tym samym awans, gdyż w minionych trzech latach była klasyfikowana na miejscach 601-650. 

W zestawieniu znalazło się 1000 najlepszych uczelni z całego świata, w tym 16 z naszego kraju. Politechnika Warszawska jest w tym gronie trzecia. Wyżej sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński (338. pozycja) i Uniwersytet Warszawski (349. pozycja). Pozostałe polskie uczelnie znalazły się na miejscach 801-1000.

Całe podium zestawienia zajęły uczelnie ze Stanów Zjednoczonych. Są to - odpowiednio - Massachusetts Institute of Technology (MIT), Stanford University i Harvard University. Najlepszą uczelnią z Europy jest znajdujący się na czwartej pozycji brytyjski University of Oxford.

Ranking QS WUR powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank.

Źródło: BPiI
Zdjęcie: Biuletyn PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Mierz siłę na zamiary,
Nie zamiar podług sił!…

 

 

Adam Mickiewicz

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

MNiSW