Biuletyn PW / Nauka i Dydaktyka / Dydaktyka / Awans PW w QS World University Ranking

Awans PW w QS World University Ranking

W najnowszym rankingu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 501-510 (awans z grupy 511-520 w porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia). Jednocześnie utrzymała trzecią pozycję wśród uczelni z Polski.

W rankingu znalazło się 1300 najlepszych uczelni z całego świata (o 145 uczelni więcej niż rok temu), w tym 19 z naszego kraju (dwie nowe uczelnie z Polski: Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet w Białymstoku). Najwyższe miejsca spośród polskich szkół wyższych zajęły Uniwersytet Warszawski (308. pozycja) i Uniwersytet Jagielloński (309. pozycja). Wszystkie trzy najlepsze uczelnie w Polsce awansowały w tegorocznym rankingu.

Ranking QS WUR bierze pod uwagę sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

Najlepszymi uniwersytetami na świecie według zestawienia są: Massachusetts Institute of Technology (1. miejsce), University of Oxford (2. miejsce) oraz Stanford University i University of Cambridge (ex aequo 3. miejsce). W czołówce rankingu znajdziemy przede wszystkim uczelnie ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, ale są tam też przedstawiciele Szwajcarii, Singapuru oraz Chin.

QS WUR jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz US News Best Global Universities Ranking.

Źródło: BPiI PW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI