Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Prace konserwatorskie na Placu Politechniki

Siedziba naszej Uczelni to nie tylko wizytówka Politechniki, ale również ważny warszawski zabytek. Trwają prace, które przywrócą świetność elementom dekoracyjnym budynku i terenu znajdującego się przed nim.

- Gmach Główny to centralny punkt na mapie Politechniki: miejsce najważniejszych wydarzeń i spotkań - mówi prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor PW. - Wiem, że doceniają go nie tylko nasi studenci i pracownicy, ale także turyści. Obecnie, ze względu na pandemię, jest mniej wykorzystywany, dlatego to dobry moment na wykonanie niezbędnych prac remontowych elementów dekoracyjnych i przywrócenie im pełnego blasku.

- Remont obejmuje wykonanie robót remontowo-konserwatorskich kamiennych latarń, murków i schodów przed wejściem do budynku wraz z wymianą części płyt granitowych, kontrolę rzeźb dekorujących Gmach z ewentualnym programem naprawczym oraz elementów elewacji frontonu w Gmachu Głównym - wyjaśnia dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW. - Zakończenie robót planujemy w połowie października 2021 r. Mimo remontu Gmach pozostaje otwarty. Udostępniamy jedno z wejść od strony Placu Politechniki.

Gmach jest dostępny dla społeczności PW od poniedziałku do niedzieli w godz. 6.00-19.00 z zachowaniem reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiczną, zwiedzanie Gmachu przez osoby spoza Uczelni jest ograniczone. Na czas remontu ograniczone zostaje także korzystanie z podjazdu i części placu przed budynkiem. Prosimy wszystkich odwiedzających o ostrożność.

Najlepszy mikroskop nie przyczyni się do rozwoju nauki, gdy go się trzyma w szafie

Ludwik Hirszfeld