Biuletyn PW / Modernizacja Uczelni / Parking BIS II z miejscami dla studentów i pracowników PW

Parking BIS II z miejscami dla studentów i pracowników PW

Parkowanie w centrum miasta jest zawsze dużym wyzwaniem. Dzięki nowym miejscom postojowym zlokalizowanym w obrębie Kampusu Głównego, studenci i pracownicy PW oszczędzą czas, zyskując wygodę dostępu do miejsca pracy i nauki.

Realizację inwestycji rozpoczęto w marcu 2015 r. Teren o wielkości 4 290, 51 m² pozyskano po zapleczu budowy „Skrzydeł” Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Wykonania wszystkich niezbędnych prac podjęli się pracownicy Sekcji Terenów Zielonych i Transportu Politechniki Warszawskiej.

Lokalizacja parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie WEiTI oraz Wydziału Inżynierii Lądowej i nowopowstałego Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, niewątpliwie ułatwi znalezienie miejsca postoju zmotoryzowanej części społeczności PW. Aby tak się stało, niezbędne okazało się przeprowadzenie prac budowlanych, uwzględniających niwelację terenu parkingu i wykorzystujących m.in. materiał pozostały po torkretowaniu podpiwniczenia Gmachu Głównego PW. Dodatkowo nawieziono ok. 30 ton kruszywa nawierzchniowego. W zakresie projektowania zieleni parkingu, pozyskano trawę rolkową pozostałą po jubileuszowym koncercie „Wszystko jest poezja”, jaki odbył się w lutym br. w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Niezbędną ilość potrzebną do uzupełnienia murawy dokupiono i posadzono cztery drzewa.

Prace adaptacyjne na terenie parkingu BIS II

Do realizacji całości przedsięwzięcia pozostało ułożenie płyt ażurowych MEBA 8 i wypełnienie ich kruszywem, umożliwiającym wygodne przemieszczanie się po terenie parkingu. Niebawem zostaną także wyznaczone stanowiska do parkowania pojazdów, uwzględniające miejsca dla osób niepełnosprawnych. Parking będzie ogrodzony i strzeżony. Wjazd samochodów przewidziano od ul. Polnej 1 oraz ul. Nowowiejskiej. Będzie on kontrolowany przez Straż Akademicką. 

Warto również nadmienić, że teren parkingu będzie udostępniany na potrzeby organizacji imprez studenckich i wydziałowych, które w czerwcu br. zainaugurował jubileuszowy piknik Wydziału Inżynierii Lądowej PW.

Podobny artykuł:
Nowy teren rekreacyjny PW już dostępny!

Tekst: I. Koptoń-Ryniec/BPW

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI