Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / Webinar „Środowiskowe skutki pandemii” - podsumowanie

Webinar „Środowiskowe skutki pandemii” - podsumowanie

14 kwietnia 2021 r. na platformie MS Teams odbyło się webinarium „Środowiskowe skutki pandemii”, zorganizowane z inicjatywy Zespołu Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

Celem webinarium było wywołanie dyskusji i skłonienie do refleksji nad tym, jak nasze nawyki, zachowania podczas sytuacji pandemicznej i lockdownu w Polsce wpłynęły na otaczające środowisko oraz co zmieniło się w nas samych.

Prelekcje wygłosiło sześciu naukowców z trzech wydziałów Politechniki Warszawskiej: Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, Administracji i Nauk Społecznych oraz ekspert z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

O wpływie pandemii koronawirusa na jakość powietrza atmosferycznego mówili dr inż. Magdalena Reizer i prof. dr hab. inż. Katarzyna Juda-Rezler z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Temat gospodarowania odpadami w czasie pandemii poruszyli w swoim wystąpieniu dr inż. Piotr Manczarski, dr inż. Anna Rolewicz-Kalińska, dr inż. Krystyna Lelicińska-Serafin również z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Wykład pt. „Społeczeństwo w pandemii - stare i nowe problemy. O przeobrażaniach sfery prywatnej i publicznej” wygłosiła dr Katarzyna Górniak z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych.

Zagadnienie „Ścieki w pandemii covid” omówili dr inż. Katarzyna Umiejewska, prof. uczelni z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska oraz Bartosz Zaborski z Biura Badań i Nowych Technologii Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Analizy zmian średnich profili dobowych w grupie mieszkaniowych odbiorców energii elektrycznej w okresie ścisłej kwarantanny narodowej dokonał dr hab. inż. Sławomir Bielecki z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.

Spotkanie zakończył wykład „Nie tylko SARS-CoV-2 - bioaerozole i ich rozprzestrzenianie się” prof. dr hab. Ewy Karwowskiej i dr Ewy Miaśkiewicz-Pęskiej z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

W webinarium, moderowanym przez mgr inż. Paulinę Chrobocińską z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, wzięło udział ponad 130 osób. Większość uczestników stanowili członkowie społeczności naszej Uczelni, ale wśród gości webinarium znaleźli się również przedstawiciele firm, innych szkół wyższych i instytucji ochrony środowiska.

Uczestnicy spotkania wyrazili chęć udziału w kolejnych webinariach związanych z tematyką COVID-19, uznając je za niezwykle potrzebne zarówno w kontekście wymiany wiedzy, jak i umacniana wzajemnych relacji.

Źródło: Zespół Społecznej Odpowiedzialności Uczelni
Zdjęcie: fot. pixabay

CYTAT TYGODNIA

"

 

Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk jest tym,
co pozwala Ci wytrwać

Jim Ryun

"

31
Lip

Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

7
Wrz

Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

00:00 - 10 Wrz 00:00

13
Wrz

Graphene and other 2D materials - konferencja

00:00 - 15 Wrz 00:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

00:00 - 23 Wrz 00:00

20
Wrz

Bezpieczeństwo energetyczne - konferencja

00:00 - 21 Wrz 00:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

16
Paź

Targi KONIK 2021

09:00 - 17 Paź 16:00

18
Paź

XXVII Targi Pracy i Praktyk

00:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Rektora Politechniki Warszawskiej

www.biurorektora.pw.edu.pl

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Rektora.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Sekcja ds. Komunikacji Społecznej i Mediów

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI