Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / V Seminarium Rankingowe Perspektywy 2016

V Seminarium Rankingowe Perspektywy 2016

21 lipca 2016 r. w siedzibie CZIiTT PW przeprowadzono V Seminarium Rankingowe, którego organizatorem była Fundacja Edukacyjna Perspektywy - twórca ogólnopolskiego rankingu szkół wyższych, odznaczonego prestiżowym certyfikatem jakości „IREG Approved”.

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele uczelni z całej Polski, otworzyli prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. studiów Politechniki Warszawskiej oraz prof. Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły Rankingu i były Prezes Polskiej Akademii Nauk. Obydwaj zgodnie podkreślili znaczenie rankingów dla monitorowania jakości kształcenia na polskich uczelniach. Seminarium poprowadził Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Seminarium otworzyli prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor PW oraz prof. Michał Kleiber, Przewodniczący Kapituły Rankingu/ fot. Biuletyn PW

Głównym celem spotkania było omówienie metodologii i rezultatów tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych. Dyskutowano także ewentualne zmiany w przyszłości. W poszczególnych wystąpieniach omówione zostały: zmiany oraz uwagi praktyczne dotyczące Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016 (Waldemar Siwiński oraz Artur Olczak, Perspektywy); badanie pracodawców i źródła danych w Rankingu Kierunków Studiów (Daniel Mider, Centrum Badań Marketingowych – INDICATOR); możliwości i specyfika bazy POL-on (Marek Michajłowicz oraz Piotr Rodzik, projekt POL-on).

Ranking Szkół Wyższych Perspektyw, który ocenia polskie uczelnie od 2000 r., jest pierwszym narodowym rankingiem na świecie – i jedynym w Polsce, który otrzymał certyfikat jakości „IREG Approved”. Poza polskim rankingiem, ten znak jakości posiada obecnie międzynarodowy ranking QS World University Ranking z Wielkiej Brytanii oraz rankingi narodowe: CHE University Ranking z Niemiec i RAEX University Ranking z Rosji.

Źródło: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry