Biuletyn PW / Konferencje i sympozja / „Studenci zagraniczni w Polsce 2021” - konferencja online

„Studenci zagraniczni w Polsce 2021” - konferencja online

O tym, jak rozwijać internacjonalizację podczas, ale także po pandemii będą rozmawiać uczestnicy konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2021”, która odbędzie się 26-27 kwietnia 2021 r. online.

Po roku funkcjonowania w formule zdalnej, widać już wyłaniające się kontury post-covidowego kształtu internacjonalizacji: pogłębione partnerstwa naukowe, ale ze staranniej dobraną grupą partnerów; mniej podróżowania i bardziej regionalny ich zasięg, ale zarazem globalna dostępność wykładów.

Digitalizacja i e-learning zostały oczywistym „must-have” dla uczelni. Ale pojawiło się pytanie, jak zapewnić jakość kształcenia na odległość? Na ile doświadczenia mobilności wirtualnej i przejścia na e-marketing będą do przeniesienia na okres po pandemii?

Covid pokazał potrzebę elastycznego podejścia do różnych formatów mobilności i uznawania ich na potrzeby kształcenia. Ale nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązania w polskim i europejskim szkolnictwie wyższym będą najbardziej pomocne w dalszym rozwijaniu relacji międzynarodowych?

Inna kwestia: czy prawidłowo zredefiniowaliśmy rynki edukacyjne - czy umiemy pogodzić globalny zasięg procesu dydaktycznego z nieuchronnymi, przez kilka lat przynajmniej, ograniczeniami geograficznymi w fizycznym przemieszczaniu się studentów? Czy regionalizacja internacjonalizacja nie zdeformuje jej charakteru? Pytań jest wiele.

I kluczowe z nich: jak prowadzić nasze polskie sprawy w tej sytuacji? Będą o tym dyskutować uczestnicy XV już konferencji z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce”.

Konferencja organizowana jest wspólnie - w ramach programu „Study in Poland” - przez KRASP, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Obecni będą członkowie kierownictwa MNiSW, rektorzy, dyrektorzy centralnych instytucji szkolnictwa wyższego, wybitni przedstawiciele świata akademickiego i eksperci internacjonalizacji.

Tradycyjnie, po zakończeniu pierwszego dnia obrad, odbędzie się po raz jedenasty Gala Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2021. A po raz czwarty wręczone zostaną Nagrody Środowiskowe „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”. Uhonorują one osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Rejestracja na konferencję i szczegółowy program dostępne są TUTAJ>>

Źródło: Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

CYTAT TYGODNIA

"

 

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

"

17
Wrz

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

19
Wrz

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

24
Wrz

Koncert Juwenaliowy w Płocku

18:00

28
Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii

09:00 - 30 Wrz 17:30

2
Paź

Science Gam Jam 2021

09:00 - 23:00

6
Paź

Infrastruktura Krytyczna Miast

09:00 - 8 Paź 15:00

7
Paź

Zapobieganie powodziom i ochrona przed suszą

00:00 - 8 Paź 00:00

7
Paź

Koncert XIX-wiecznych pieśni studenckich

20:00 - 22:00

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI